Ankara Göçmenlik Avukatı

Ankara Göçmenlik Avukatı

Ankara göçmenlik avukatı ve vatandaşlık avukatı olarak, yabancılara hukuki hizmet veriyoruz. Türkiye göçmenlik kanununa ve göçmenlikle ilgili diğer kurallarda uzman olan avukatlarımız, vatandaşlık kazanmanız için sizlere destek olmaktadır. Türkiye vatandaşı olabilmeniz için gereken hukuki engelleri ortadan kaldırmaktayız.

Vize retleri ile ilgili yürüttüğümüz hukuki destek ile Türkiye vizesine sahip olabileceksiniz. Bu sayede Türkiye’de çalışma izni alabileceksiniz. Aynı zamanda Türkiye’de eğitim görmek istiyorsanız, öğrenci vizesi elde edebilmenizi sağlamaktayız. Ankara göçmenlik avukatı olarak, Türkiye’ye yerleşmenize yardımcı olmamızda sizlere yardımcı oluyoruz.

Türkiye Vizesine Başvuru

Türkiye’yi ziyaret etmek için ya da Türkiye’ye yerleşmek için ilk olarak E-Vize alınması gerekir. 90 gün geçerli olan E-Vize, kolayca alınabilir. 90 günden fazla kalmak isteyen yabancıların, profesyonel bir Ankara göçmenlik avukatından destek alması gerekir. Türkiye’de alabileceğiniz vizeler farklı amaçlara göre farklı olabilmektedir. Vize türlerinden bahsetmek gerekirse;

 • Öğrenci vizeleri,
 • Ticari amaçlı vizeler,
 • Sportif faaliyetler için vizeler,
 • Resmi ziyaretler için vizeler,
 • Tek geçişler için vizeler,
 • Belge amaçlı vizeler,
 • Tıbbi tedaviler için vizeler,
 • Denizci vizeleri,

Yukarıda yazılan vizelerden herhangi birisine başvurmak istiyorsanız ya da vize süreniz geçtiyse, Ankara göçmenlik avukatı olan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede Türkiye vize süresi uzatma işlemini yapabileceksiniz. Ve aynı zamanda Türkiye’ye göç etmek isteyen yabancılara hukuki açıdan destek olmaktayız.

Türkiye’de Çalışma İzni Almak

“Türkiye’de nasıl çalışma izni alabilirim ?” sorusuna, Ankara göçmenlik avukatı olarak çözüm üretmekteyiz. Türkiye’de Çalışma Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara uygun olarak sizler için çalışma izni almaktayız. Ancak temel birtakım şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Bu şartlar şöyledir;

 • Geçerli bir pasaport sahibi olmak,
 • Geçerli bir çalışma izni başvurusunda bulunmak (Sizin için biz yapıyoruz.),
 • İş sözleşmesinin bir örneğini bulundurmak,
 • Belgeleri tamamladıktan sonra Türkiye çalışma izni başvurusunda bulunmak (Sizin için biz yapıyoruz.),
 • Eğer istiyorsanız Türkiye çalışma izni ile aynı anda Türkiye oturum iznine de başvurabilirsiniz.

Türkiye göçmenlik yasalarına göre, çalışma izni ve oturma izni başvurusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yapılabilir. Ankara göçmenlik avukatı ile iletişim kurarak, yasal şartlar ile ilgili sorularınızı sorabilir ve Türkiye’de çalışma izni almak için gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de Oturma İzni Almak

Eğer istiyorsanız, çalışma izni ve oturma izni için aynı anda başvuru yapabilirsiniz. Beklemenize gerek yok. Ancak oturma iznini, çalışma vizesini aldıktan sonra elde edebilirsiniz. Türkiye oturum izni almak için temel birtakım şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Bu şartlar şöyledir;

 • Geçerli bir pasaport sahibi olmak,
 • Ayda en az 300 USD gelirinizin olduğunu belgeleyen banka hesap özetleri,
 • Türkiye’de kalış sürenizin belirlenmiş olması,
 • Türkiye’de nerede konaklayacağınızı belirten belgeler,
 • Sağlık sigortası

Bu şartları yerine getirdiğinizde Türkiye oturma izni için başvurabileceksiniz. Ancak oturma izni başvurusunu, Ankara göçmenlik avukatı (Ankara Turkish Citizenship Lawyer) aracılığı ile yapmanızı tavsiye ederiz. Türk hukukunu bilen bir göçmenlik avukatı, oturum izni almanızı kolaylaştıracaktır.

Hemen bizimle Whatsapp aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara göçmenlik avukatı ve Türkiye oturma izni hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz.

Türkiye’ye İş Yeri ve Şirketi Taşımak

İşadamlarının ve yatırımcıların, Türkiye’ye taşınması için belirli kurallar bulunmaktadır. Kuralların en önemlisi ise taşınacak şirketin, taşınmadan önce menşe ülkesinden kaydının silinmesidir. Kaydı silinen şirket, Türkiye’de yeniden kurulabilir. Şirket sahipleri ve yatırımcılar, şirketlerini Türkiye’ye taşıdıkları zaman daha hızlı oturma izni ve çalışma izni alabilirler. Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancıların, Türkiye’nin başkentinde bulunan Ankara göçmenlik avukatından destek alması gerekir. Bizimle çalışan avukatlar, sizler için formaliteleri halledebilir. Bu sayede çok hızlı bir şekilde oturma izni ve çalışma izni alabilirsiniz.

Türkiye’de Yatırım Yapmak

Türkiye’de yatırım yapmak, birçok açıdan doğru ve mantıklı bir karardır. Türkiye’nin jeopolitik konumu ve büyüyen ekonomisi, birçok yatırımcıyı kendisine çekmektedir. Aynı zamanda yabancı yatırımcılara tanınan cazip teşvikler, yabancı yatırımcılar için ek bir avantajdır. Türkiye’de oturma izni almanız ve yatırım yapmanız, ekonomik geleceğiniz için doğru bir karar olacaktır. Son yıllarda Türkiye’ye ait ekonomik verileri sizler için araştırdık.

 • 2022 yılında Türkiye’nin toplam rezervi yaklaşık 250 Milyar USD,
 • Toplam rezervinin yaklaşık %20’si, finans ve sigorta sektörlerine yönlendirilmiştir. Kalan rezervin büyük bir kısmı ise perakende ticaret alanına yönlendirilmiştir.
 • Dünya Bankası’nın yayınladığı rapora göre Türkiye, Dünyanın en büyük 20. Ekonomisidir. Bu sıralamaya 190 ülke katıldığını unutmamak gerekir.

Yukarıda sizler için yazdığımız yazımızla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul ve Ankara’daki göçmenlik avukatları çalışanlarımızla iletişime geçebilir ve Türkiye oturum izni ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

Bunları da Beğenebilirsiniz

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın